Przeżywamy trzydziestą niedzielę zwykłą, rocznicę poświęcenia Kościoła własnego.
Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i dziękczynne Te Deum.
Dziś także święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza Składka  z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby kościoła.

 W ubiegłą niedzielę 

zebraliśmy ofiary na kościół w kwocie 3538 zł. Za złożone ofiary składam serdeczne  Bóg zapłać.
Od czwartku przechodzimy na zimowy system sprawowania nabożeństw.

W kalendarzu liturgicznym:

  • w czwartek – Uroczystość Wszystkich Świętych. W uroczystość Wszystkich  Świętych nie będzie wieczornej Mszy świętej, o godzinie 14.00 na cmentarzu procesja różańcowa za zmarłych, a po niej msza święta.
    Po mszy świętej o godzinie 10.00 nabożeństwo do św. Ojca Pio.
  • w piątek – Dzień Zaduszny, pierwszy piątek miesiąca. Msze święte o godzinie 7.00, 9.00 i 17.00. Z tej racji w tym dniu nie pojedziemy do chorych.Dwadzieścia minut po wieczornej mszy świętej na cmentarzu Różaniec  za zmarłych,
  • w sobotę – pierwsza sobota miesiąca, po rannej mszy świętej zmianka tajemnic Różańcowych.

Wierni, którzy nawiedzą kościół w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień  Zaduszny mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany za
zmarłych. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i Wierzę oraz przyjąć Komunię świętą i pomodlić się według intencji Ojca  Świętego.
Odpust zupełny można zyskać także w kolejne dni do 8 listopada włącznie na tych  samych warunkach jeśli nawiedzimy cmentarz i pomodlimy się choćby w myślach  za zmarłych.

Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie o godzinie 18-tej.

Przez cały miesiąc listopad 15 minut przed mszą świętą oprócz niedziel będziemy  modlić się za zmarłych, proszę wszystkich pragnących się wyspowiadać, aby mieli to na uwadze i wcześniej przyszli do świątyni.

O porządek czystość naszej świątyni prosimy by zatroszczyli się mieszkańcy ul.  Lekarskiej.

 

Początek strony