Przeżywamy czwartą niedzielę wielkiego postu. Dziś Panie z Zespołu Charytatywnego zbierają ofiarę do puszek na najbardziej potrzebujących parafian.
Od jutra przechodzimy na letni harmonogram sprawowania mszy świętych i nabożeństw. Msze wieczorne w niedzielę o godzinie 17.00,  w tygodniu o 18.00.

W kalendarzu liturgicznym na rozpoczynający się tydzień:

  • w poniedziałek – po mszy świętej nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
  • w czwartek – po mszy świętej nabożeństwo do św. Ojca Pio,
  • w piątek – pierwszy piątek miesiąca, w tym dniu nie pojedziemy do chorych. spowiedź po południu od godziny 16.00. Z wizytą do chorych pojedziemy w Wielki Wtorek o godzinie 9.00. Po wieczornej mszy świętej, która będzie miała miejsce o godzinie 17.00 wyruszymy w drogę krzyżową ulicami Łączan. 
  • w sobotę – pierwsza sobota miesiąca, po rannej mszy świętej zmianka tajemnic  Różańcowych

Jałmużna postna, którą można składać do skarbonki będzie przeznaczona na pomoc dzieciom najbardziej potrzebującym.

Nabożeństwa wielkopostne:

  • droga krzyżowa – w piątki o godzinie 17.00, od przyszłej niedzieli o godzinie 18.00 oraz w niedzielę po sumie,
  •  gorzkie żale – w niedzielę o godzinie 15.00, od przyszłej niedzieli o godzinie 16.00.

Wszystkich, którzy zechcieli wziąć udział w organizowaniu drogi krzyżowej ulicami naszej miejscowości zapraszam dziś na spotkanie o godzinie 17.00 do salki pod
kościołem.
Na stronie internetowej oraz w gablotce przed kościołem umieszczony jest scenariusz tej drogi krzyżowe. Wszystkich zachęcam do zainteresowania się przebiegiem tego nabożeństwa.

Trwają prace renowacyjne na wieży kościelnej. Wczesną jesienią uszczelniliśmy powierzchnie balkonu na wieży, obecnie kończymy prace malarskie wieży, po  świętach planujemy wymianę okien oraz w następnym etapie, jeśli fundusze na to pozwolą planujemy montaż zegara z kurantem.


Jak już wspominałem; w czwartek, 11 kwietnia rozpoczniemy nasze rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. Dariusz, wikariusz z Ryczowa. Zakończą się w niedzielę Palmową.

O porządek czystość naszej świątyni prosimy by zatroszczyli się mieszkańcy Nowej Wsi.

Początek strony