Przeżywamy Czwartą Niedzielę Wielkanocną, dziś w naszej wspólnocie parafialnej Święto Eucharystii. Po raz pierwszy Najświętszy Sakrament przyjęło siedemnaścioro  dzieci z klasy trzeciej. Życzymy im, aby Chrystus Pan, który stał się ich Pokarmem towarzyszył im przez wszystkie dni ziemskiego życia i by u jego schyłku stał się dla nich Nagrodą Wieczną.

Z racji tej dzisiejszej uroczystości pragnę podziękować rodzicom dzieci, ich  chrzestnym, babciom i dziadkom, bliskim i krewnym za kształtowanie ich sumień  i dar wychowania, dziękuję Wychowawczyni, Pani Katechetce oraz nauczycielom.

Wyrazy szczególnego podziękowania kieruje pod adresem przygotowującego dzisiejsze święto od strony liturgicznej Pana Jakuba. Dziękuję Pani Krystynie, Panu Kościelnemu, Organiście i lektorom. Bóg zapłać.

Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych składam wyrazy wdzięczności za dar ołtarza w postaci kompletu obrusów na ołtarze w naszej świątyni.

W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

  • w poniedziałek – rocznica pierwszych objawień fatimskich, po mszy świętej Oddamy cześć relikwiom Dzieci z Fatimy,
  • we wtorek – święto św. Macieja, apostoła,
  • w czwartek – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patron Polski,
  • w piątek – trzeci piątek miesiąca, po wieczornej mszy świętej nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i adoracja,
  • w przyszłą niedzielę – trzecia niedziela miesiąca, rano o godzinie 7.15-godzinki do św. Michała Archanioła. Składka będzie przeznaczona na potrzeby kościoła.

W przyszłą niedzielę w naszej parafii pierwsza rocznica przyjęcia pierwszej Komunii świętej przez dzieci z klasy czwartej. Spowiedź dla dzieci i ich bliskich przez cały tydzień przed i w trakcie nabożeństw majowych.

Nabożeństwa majowe w dni powszednie o godzinie 18-tej, w niedzielę i święta o godzinie 16.30.

O porządek czystość naszej świątyni prosimy by zatroszczyli się mieszkańcy ul. Krakowskiej, prawej strony.

 

 

Początek strony